Novinky
Vyhlásenie volieb do Rady školy pri Strednej zdravotníckej škole sv. Alžbety, Mäsiarska 25, 040 01 Košice- usmernenie k voľbám
Školský výlet Praha - 2.B
Prajeme vám krásny pobyt, veľa zážitkov a šťastný návrat domov. A do školy.
Vedenie školy
Maturita - formalita
Milí naši maturanti,
zajtra vám začína teoretická časť maturitnej skúšky.
Dovoľte mi popriať vám v mene celej školy šťastnú ruku pri ťahaní maturitných otázok, aby ste si vytiahli otázku, ktorá vám vyčarí úsmev na perách.
Pevne verím, že ste všetci pripravení, dobre naladení....
Držíme palce a vidíme sa ..... s úsmevom to ide ľahšie.
Vedenie školy.
ŠTVORYLKA - 21. máj 2026
21.mája 2026 sa žiaci prvých a druhých ročníkov zúčastnili akcie na Hlavnej ulici v Košiciac s názvom Štvorylka. Ďakujeme všetkým žiakom za krásnu reprezentáciu školy, energiu, úsmev a skvelú atmosféru počas podujatia. Svojím vystúpením ste ukázali tímového ducha, radosť z tanca a prispeli k výnimočnému zážitku pre celé Košice.
Rozlúčka s maturitnými triedami - 4.A a 4.B
- 3
Rozlúčka s 4.A a 4.B
Vo štvrtok, 07. mája 2026 sme sa na školskom dvore s našimi štvrtákmi, maturantmi rozlúčili všetci, učitelia, triedni učitelia a žiaci nižších ročníkov. Žiaci 3.B, pod vedením p.uč. Melkovičovej pripravili peknú rozlúčku a štvrtákom darovali malú spomienku na školu. Odzneli spomienkové a ďakovné príhovory, zo strany riaditeľky školy, ale aj zástupcov žiakov 4.A a 4.B.
„Nie je dôležité, kam až dôjdeš, ale akým človekom sa počas cesty staneš.“
Milí naši štvrtáci, dnes sa lúčite so školou, ktorá bola vaším druhým domovom. Miestom ranných rozhovorov, skúšania, úspechov aj drobných neúspechov, ktoré vás posúvali ďalej. Možno ste si nie vždy uvedomovali, aké dôležité chvíle práve prežívate. Až čas ukáže, že práve tieto roky patria medzi najkrajšie obdobia vášho života.
V mene školy vám ďakujem, že ste boli súčasťou našej školy. Veľká vďaka patrí aj vašim tr. učiteľom, PaedDr. Lucii Kudlovskej a Ing. Martinovi Tanečkovi, za ich trpezlivosť, ochotu a lásku, s ktorou k vám pristupovali. Ďakujem patrí všetkým učiteľom, za ich prácu, odhodlanie a snahu odovzdať vám nielen vedomosti, ale aj životné hodnoty.
Dovoľte mi popriať vám v prvom rade šťastnú ruku pri ťahaní maturitných otázok, úspech, šťastie, vieru, lásku. Aby ste stretávali dobrých ľudí, robili správne rozhodnutia a nikdy nestratili chuť učiť sa nové veci.
A keď si raz spomeniete na svoju školu, verím, že to bude s úsmevom a pocitom, že ste v našej škole prežili kus krásneho života.
„Skutočný zdravotník nezanecháva stopu len vo vedomostiach, ale najmä v srdciach ľudí, ktorým pomohol.“
PhDr. Bc. Jana Filipová, riaditeľka školy
Varenie s firmou KEMA
Naše milé kuchárky sa 5. 5. 2026 zúčastnili varenia v spolupráci s firmou KEMA, kde si vyskúšali varenie na moderných multifunkčných zariadeniach :)
Európsky týždeň duševného zdravia - aktivita na štvrtok 7. mája 2026 AMNÉZIA
5. máj 2026 - Svetový deň hygieny rúk
Európsky týždeň duševného zdravia - aktivita na stredu 6. mája 2026
S pozdravom
Mgr. Veronika Ničová
školská psychologička
Riaditeľské voľno - 8. máj 2026
Riaditeľka Strednej zdravotníckej školy sv. Alžbety oznamuje, že v súlade so zákonom 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) § 150, ods. 5 a o zmene a doplnení niektorých zákonov, udeľujeme dňa 08.05.2026 (piatok) z organizačných a prevádzkových dôvodov riaditeľské voľno pre všetkých žiakov školy.
V prevádzke nebude ani školská jedáleň.
PhDr. Bc. Jana Filipová
riaditeľka
Európsky týždeň duševného zdravia - aktivita na utorok 5. mája 2026
S pozdravom
Mgr. Veronika Ničová
školská psychologička
Exkurzia Poľsko-Osvienčim, Birkenau, Krakov
- 1
Naši žiaci sa v dňoch 21. 4. - 22. 4. 2026 zúčastnili exkurzie v Poľsku. Samotným cieľom exkurzie boli koncentračné tábory Osvienčim a Birkenau. V Krakove sme sa prešli k známej Schindlerovej továrni, kde Oskar Schindler počas 2. svetovej vojny zachránil cca 1200 Židov pred deportáciou. Počas prehliadky mestom sme navštívili historickú židovskú štvrť a krakovské geto. Zároveň sme mali možnosť vrátiť sa do dejín Poľska skrze prehliadku kráľovského hradu Wawel a katedrály. Cestou naspäť sme ešte navštívili známe pútnické miesto – Svätyňu Božieho milosrdenstva v Łagiewnikoch.
NEDOVOĽME A NEZABUDNIME!
V živote človeka sú miesta, ktoré v ňom zanechajú silnú spomienku na celý život. Naši žiaci mali možnosť vstúpiť bránami koncentračných táborov Osvienčim a Birkenau ako slobodní, mladí ľudia. Iní túto šancu nemali.
Nedovoľme, aby sa zverstvá páchané na človeku opakovali lebo: „Tí, ktorí si nepamätajú vlastnú minulosť, sú odsúdení prežiť ju znova.” Je to citát Georga Santayanu, ktorý víta všetkých návštevníkov Osvienčimu, kde bola ľudskosť v človeku degradovaná na číslo.