• Riaditeľské voľno 26.4.2024

Riaditeľka SZŠ sv. Alžbety, Mäsiarska 25, Košice, oznamuje, že v zmysle §150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon), udeľuje na deň 26.04.2024 (piatok) riaditeľské voľno pre žiakov školy z organizačných dôvodov na zabezpečenie Regionálneho kola súťaže v poskytovaní prvej pomoci.

Riadne vyučovanie, bude pokračovať v pondelok 29.04.2024. Všetci stravníci školskej jedálne sú na uvedený deň z obedov odhlásení.

PhDr. Bc. Jana Filipová

• UPRACME SVET, UPRACME SLOVENSKO

• Naša škola sa zapojila do Medzinárodnej iniciatívy, ktorej cieľom je vyčistiť okolie. Dňa 22. 4. 2024 žiaci našej školy pod vedením Mgr. Mgr. Sačkovej spojili sily a upratali lesy a lúky pod Girbešom (KVP).

Poďakovanie Mgr.  Ladislav Lörinc (starosta Mestkskej časti Košice - Sídlisko KVP),

ďakuje veľmi pekne za pomoc. Posiela vrúcne poďakovanie našim študentom. Váži si ich pomoc a ďakuje im.

Ďakujeme za pomoc pri upratovaní prostredia okolia nášho mesta žiakom 1.A - Kollárová S., Čerpáková O., 1,B - Smreková K., 2.A - Bartko S., Lešková P.A., a 2.B - Sotáková B., Vincová R.

SZŠ sv. Alžbety

• Via Litera

• Ema, Katka a Simona si za účasť v literárnej súťaži Via litera odniesli spomienkové predmety, ktoré ich budú motivovať k čítaniu umeleckej literatúry. Každá zo štvrtáčok napísala úvahu na tému Prečo som tu?

• 7. apríl Deň katolíckych učiteľov

• Skvelí učitelia sa vedia vcítiť do detí, rešpektovať ich, a veria, že každé jedno má niečo jedinečné, na čom sa dá stavať. (Ann Liberman)

Deň katolíckych učiteľov. Je to deň, kedy zomrel sv. Ján de la Salle, patrón učiteľov, vychovávateľov a katolíckych škôl. Jeho sviatok si pripomíname v celej Katolíckej cirkvi.

Pri tejto príležitosti mi dovoľte, milí učitelia, aby som Vám vyjadrila úctu a veľké poďakovanie, že ste si vybrali povolanie, ktoré vykonávate s vážnosťou, odhodlaním a láskou, a že takto prispievate k tomu, aby z našich žiakov boli múdrejší a lepší ľudia.

Prajem vám všetkým veľa síl, entuziazmu, optimizmu, tvorivého myslenia, zdravia, a hlavne veľa Božích milostí, ale aj pochopenie a oporu zo strany vašich najbližších.

S katolíckym pozdravom a prianím peknej, požehnanej nedele

PhDr. Bc. Jana Filipová

• Duchovný výlet - 1. A

• Niekto maturuje a niekto adoruje : ) Žiaci 1.A triedy sa zúčastnili duchovného výletu v dňoch 10.-12.3.2024 v krásnom prostredí Slanských vrchov-v rekreačnej oblasti Sigord pod vedením p.kaplána Borisa. Ďakujeme : )