• Projekt: Multikulturalizmus vo vzdelávaní

2. 11. 2023 odovzdala naša pani riaditeľka PhDr. Bc. Jana Filipová našim žiačkam 4.A triedy, ktoré úspešne absolvovali  1. vzdelávaciu mobilitu v rámci projektu Multikulturalizmus vo vzdelávaní, vzdelávací dokument Europass mobility. Tento dokument potvrdzuje vedomosti, zručnosti a kompetencie získané prostredníctvom programu Erasmus plus. Blahoželáme všetkým a zároveň očakávame ďalšiu spoluprácu pri tvorbe prezentácií a zdieľaní výsledkov projektu.

Koordinátorka projektu PhDr. Karolína Vranaiová, PhD. MBA

• PROJEKT: Multikulturalizmus vo vzdelávaní

• ​​​​​​​​​​​​​​​

V rámci projektu Multikulturalizmus vo vzdelávaní realizovaného pomocou programu Erasmus plus sme 18.9. 2023 zrealizovali prípravnú návštevu v našej hostiteľskej organizácii Karlovarskej krajskej nemocnici a. s. Cieľom tejto návštevy bolo dôkladne pripraviť plánované vzdelávacie mobility našich žiakov. Počas návštevy sa nám venovala Mgr. Gabriela Fritsch Píchová, ktorá v hostiteľskej organizácií vykonáva funkciu námestníčky pre nelekárske povolania a kvalitu. Prípravnú návštevu zrealizovala koordinátorka projektu PhDr. Karolína Vranaiová, PhD. MBA. a PhDr. Ivana Rónayová, PhD.

V dňoch od 02.10. 2023 do 13.10.2023 bola zrealizovaná prvá vzdelávacia mobilita našich žiakov. Do Karlových Varov vycestovalo 01.10.2023  10 našich žiakov z triedy 4. A v študijnom odbore 5361 M praktická sestra.  Úspešnými žiakmi sú Natália Plachetková, Michaela Molnárová, Alžbeta Rajňáková, Sofia Kohútová, Ema Valentíková, Patrícia Lacková, Alžbeta Kopečková, Viktória Kónyová, Katarína Balážová a Denisa Takáčová.  Sprevádzajúcimi osobami počas mobility boli učiteľky PhDr. Ivana Rónayová, PhD. a PhDr. Mariana Kostelníková. Ciele, ktoré sme si stanovili v projekte, boli úspešne zrealizované a každý žiak po skončení vzdelávacej mobility získal potrebné vedomosti a zručnosti pri poskytovaní multikultúrnej ošetrovateľskej starostlivosti. Každému žiakovi bolo vystavené potvrdenie o úspešnom absolvovaní mobility a dokument Europass Mobility. Tieto dokumenty potvrdené našou školou a hostiteľskou organizáciou potvrdzujú získané zručnosti v oblasti multikultúrneho ošetrovania pacientov a v oblasti digitalizácie a práce s nemocničným informačným systémom. Uvedené realizované aktivity chceme spoločne zdieľať so žiakmi našej školy, ale aj so širokou verejnosťou. Tešíme sa na ďalšie spracovanie výsledkov tejto mobility vo forme prezentácie a vytvorenia bannera. Na záver ponúkame fotodokumentáciu k mobilite nielen pre ilustráciu, ale hlavne pre motiváciu našich žiakov k zapojeniu sa do ďalších projektov prostredníctvom Erasmus plus, ktoré plánujeme na škole realizovať.

• Mobilita projektu V4 v Košiciach

• V dňoch 25. 9. 2023 - 27. 9. 2023 sme privítali žiakov a učiteľov partnerských škôl z Česka a z Poľska. Ukázali sme im, ako sa učíme ošetrovateľské postupy, prezreli si priestory školy, navštívili naše pracoviská praktického vyučovania v zdravotníckych zariadeniach a pozreli si mesto Košice a Dóm svätej Alžbety.

Začiatkom novembra pôjdu vybraní žiaci z 3. ročníka na mobilitu do Poľska.

• 72 HODÍN PRE ALŽBETU

•  V rámci pripravovanej akcie 72 hodín pre sv. Alžbetu vyhlasujeme umeleckú súťaž Pomoc v obrazoch. Všetci ste pozvaní zapojiť sa buď maľbou, kresbou alebo fotografiou, ktorá zobrazuje, ako si predstavujete pomoc, čo pre vás pomoc znamená. Fotografie vo formáte A3 a originály umeleckých diel je potrebné do 2.11. (štvrtok) priniesť na sekretariát riaditeľky školy.

Tešíme sa na vaše diela.

• Na návšteve partnerskej SZŠ v Trutnove

• V rámci projektu V4 sme navštívili SZŠ v Českom Trutnove. Porovnávali sme ošetrovateľské postupy pri jednotlivých výkonoch, Zúčastnili sme sa na vyučovacích hodinách v škole a na praxi v nemocnici. Tiež sme absolvovali exkurzie vo viacerých  zdravotníckych zariadeniach. Koncom septembra 2023 nás navštívia žiaci z Česka a Poľska.

• Stredná zdravotnícka škola sv. Alžbety
      • Mäsiarska 25, 040 01 Košice Slovakia
      • KONTAKTY: ZBOROVŇA → +421 944 453 011
      • 2021142178